SEO Optimalizace pro vyhledávače

Dostat stránky na první místa ve vyhledávačích je proces, který zajistí příliv nových zákazníků, kteří hledají přesně ten produkt nebo službu, kterou nabízíte!

Drtivá většina uživatelů internetu pravidelně využívá tzv. vyhledávače (nejznámější zástupci jsou Google, Yahoo či český Seznam.cz nebo Centrum.cz). Jedná se o propracované roboty, kteří prohlížejí celý web a shromažďují informace o jednotlivých stránkách. Je proto důležité obsadit první místa ve vyhledávačích. Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je proces, který první místa ve vyhledávačích zajistí.

Proč optimalizovat pro vyhledávače

 

Náhled obrázku: Vyhledávače

Cílem vyhledávačů je podat uživatelům „dobré výsledky vyhledávání" a nalézt kvalitní stránky. A nyní přichází na řadu optimalizace pro vyhledávače (SEO) jako proces, který webu pomůže dostat se mezi tyto výsledky.

Optimalizace pro vyhledávače ale není jen honba za prvními místy ve výsledcích vyhledávání. Je to především marketing. Proto je důležité před začátkem samotné práce udělat detailní rozbor cílové skupiny a poznat chování návštěvníků či zákazníků. Zjistit slova, která vyhledávají, zanalyzovat jejich chování na webu a vhodně upravit celou strukturu stránek tak, aby vyhledávače naše stránky zařadili mezi „ty dobré". Na stránky se tak dostanou přímo ti návštěvníci, kteří hledají obsah stránek.

Navíc dobře optimalizovaná stránka se zobrazuje na mnoho hledání konkrétního klíčového slova na prvních místech automaticky, aniž by došlo k cílené optimalizaci.

Hlavní cíle optimalizace pro vyhledávače jsou tedy trojí:

 • zvýšení návštěvnosti stránek - návštěvnost často vzroste až na několikanásobek
 • cílené přivedení přesně těch zákazníků, kteří hledají náš produkt, službu nebo informaci - web se stane magnetem na vaše zákazníky, protože se jim nevědomky doslova "plete do cesty" v jejich touze najít informaci nebo produkt ve vyhledávači
 • budování značky - často se web dostane na první místa i na slovní spojení, které původně nebylo v plánu, známost webu (značka) stoupá.

Mile mě překvapila návštěvnost naší prezentace, která díky kvalitní optimalizaci překonala naše očekávání o několik desítek procent. Právě proto hodláme s agenturou iNAK.CZ i nadále spolupracovat na případných úpravách našeho webu. Peter Martinka, Damart Klatovy

Jak funguje optimalizace pro vyhledávače?

Vyhledávače jsou roboti, kteří procházejí stránky na internetu a shromažďují (tzv. indexují) je. Uživatelům se pak snaží podat co možná nejpřesnější výsledky na jejich dotazy, neboť i těmto robotům (respektive jejich tvůrcům) jde o spokojenost jejich uživatelů.

Je zajímavé si položit otázku, podle čeho roboti výsledky vytvářejí. Proč je jedna stránka na první straně výsledků a proč jiná až na druhé. Každý vyhledávač má utajené postupy, kterými se snaží odlišovat „dobré" stránky, od těch „horších". Každá internetová stránka má mnoho vlastností, které je možné jednoduše sledovat a kterých i optimalizace pro vyhledávače využívá:

 • Obsahuje stránka klíčová slova v titulku a v popisku?
 • Je text bohatý na klíčová slova? Má správnou hustotu těch správných klíčových slov?
 • Je text vhodně sémanticky upraven? Je dbáno na správnou strukturu nadpisů? Je striktně oddělena sémantická a prezenční část?
 • Odkazují na ni ty správné stránky? (více si přečtěte na stránce PageRank)
 • a další stovky vlastností...

Vzhledem k tomu, že na stránky přichází průměrně 90% návštěvníků z vyhledávačů, není žádnou zvláštností, když se návštěvnost webu po SEO optimalizaci zvedne klidně i o stovky procent. Proto má smysl pro vyhledávače optimalizovat.

Je důležité si také uvědomit, že optimalizací webu vyhledávače nijak nepodvádíme, ale naopak jim pomáháme třídit data tím, že přidáváme našim textům správný význam (sémantiku). Odměnou jsou pak první místa!

Jak vám můžeme se SEO pomoci?

S optimalizací pro vyhledávače máme bohaté zkušenosti. SEO našim klientům přivádí nové zákazníky a zvyšuje návštěvnost. Celkem námi spravované weby navštěvuje téměř 100000 návštěvníků denně!

 • Připravíme SEO audit vašeho webu a definujeme jeho silné a slabé stránky
 • Uděláme analýzu webových stránek vaší konkurence
 • Vytvoříme analýzu klíčových slov, která hledají vaši zákazníci
 • Upravíme strukturu vašeho webu tak, aby ho vyhledávače dokázali snadno zpracovat (indexovat)
 • Zajistíme dostatek kvalitních zpětných odkazů
 • Naučíme vás, jak psát ty správné texty, které se budou držet na prvních místech ve výsledcích vyhledávačů
 • Dostaneme vaše stránky na první místa ve vyhledávačích!

Tip: Pokud připravujete zcela nový web, využijte našeho redakčního systému nebo internetového obchodu, který už všechny hlavní principy optimalizace pro vyhledávače splňuje!

Perfektní optimalizace pro vyhledávače a několikanásobné zvýšení návštěvnosti našeho webu www.3dnávrhy.cz nás přesvědčilo, že iNAK.CZ s.r.o. je konečně ten partner, který webových stránkám rozumí. Marik Treťjakov, 3D návrhy s.r.o., Plzeň

Chtěli by jste ukázat, proč se díky námi provedené optimalizaci pro vyhledávače na námi spravované weby dostane tisíce návštěvníků každý den? Kontaktujte nás.

Aktuální projekty

Sportoviště Sušice

Webdesign, snadné ovládání redakčního systému, rezervace, kalendář, pravidelná tvorba obsahu... Stovky návštěvníků denně díky internetovému marketingu.

Puzzlepoint.cz s.r.o.

20000 produktů, stovky kategorií, pokladní online systém, sklady, zahraniční mutace, propagace v zahraničních vyhledávačích...

Leasyn s.r.o.

3D zobrazení produktů, pokročilé filtry, responzivní design sklady, práce se zákazníky (CRM), správa sociálních sítí...

HMStudio a.s.

propojení na informační systém Helios, tisíce produktů a objednávek synchronizované se sklady a účetnictvím.