Publikujeme v médiích

Pravidelně se snažíme publikovat naše znalosti v odborných magazínech. Na této stránce naleznete krátké úvodníky na některé naše články řazené chronologicky od nejstarších po nejmladší z oblasti programování, internetového marketing (SEO/SEM) i obecných postřehů a návodů ze světa informačních technologií.

Sklik - největší PPC událost roku

Sklik je nový reklamní PPC systém portálu Seznam.cz. Pojďme se na něj stručně podívat.

Petr Heller; 21. 6. 2006; publikováno v IT webzine; celý článek...

Vyhledávání v Opeře

V článku Opera - přecházíme na nejlepší prohlížeč jsme provedli základní instalaci a konfiguraci Opery a převedli jsme oblíbené položky z konkurenčních prohlížečů. Dneska se již podíváme na trochu zajímavější vlastnost a to konkrétně na konfiguraci vyhledávání pomocí souboru search.ini.

Petr Heller; 18. 2. 2006; publikováno v IT webzine; celý článek...

Opera - přecházíme na nejlepší prohlížeč

V následujících několika článcích bych se rád zastavil nad možností konfigurace nejšpičkového současného prohlížeče od úplných základů instalace, až po vytvoření robustní platformy na testování webů. Řeč bude samozřejmě o Opeře.

Petr Heller; 11. 2. 2006; publikováno v IT webzine; celý článek...

Matematické funkce v PHP - 2. díl

V minulém díle jsme se podívali na základní matematické funkce v PHP, dnes si k nim přidáme některé další a ukážeme si použití knihovny BCMath.

Petr Heller; 4. 2. 2006; publikováno v IT webzine; celý článek...

Matematické funkce v PHP - 1. díl

Při procházení různých diskusních fór mě stále zaráží otázky, které se týkají naprostých základů programování na internetu. Rozhodl jsem se tedy, že by čas od času neuškodil článek, který popisuje některá základní témata, jejichž znalost ušetří hodiny práce. Dnes se podíváme na základní matematické funkce v PHP.

Petr Heller; 30. 1. 2006; publikováno v IT webzine; celý článek...

Strukturovaná diskuse pod články - praxe

V předchozím článku jsem teoreticky vysvětlil algoritmy pro tvorbu diskusí pod články. V tomto článku již naleznete hotové řešení, které si můžete stáhnout a využít na vlastním webu.

Petr Heller; 18. 8. 2005; publikováno v Interval.cz; celý článek...

DMOZ - fenomén mezi katalogy

Katalogy jako je Seznam, Centrum nebo Atlas není nutné představovat. Jsou komerční, reklama na internetu jim přináší nemalé peníze a zaměstnanci jsou jistě dobře placeni. Podívejme se ale na zcela jiný katalog. Katalog, který nemá ani jednu z předešlých vlastností. Skrývá se pod magicky znějícím názvem DMOZ.

Petr Heller; 13. 8. 2005; publikováno v IT webzine; celý článek...

Strukturovaná diskuse pod články - teorie

Mnoho začínajících weblogů či webzinů se trápí s problémem, jak udělat strom diskusí pod články co nejefektivněji. Pokusím se problém vysvětlit v následujících článcích, přičemž v tomto si provedeme nejprve malou teoretickou analýzu.

Petr Heller; 21. 7. 2005; publikování v Interval.cz; celý článek...

XForms - první pohled

XHTML 2 sebou přineslo bezpochyby velmi razantní změny, kterým se nevyhnuly ani tak zásadní věci jako formuláře. Ty se nyní vytváří pomocí XML a dokonce i odeslání dat je řešeno prostřednictvím XML. V tomto článku bych vám rád XForms stručně představil a ukázal vám, jaké (ne)výhody mohou webové formuláře XForms přinést.

Petr Heller; 19. 7. 2005; publikování v IT webzine; celý článek...

PHP pro pokročilé - ICONV a RSS čtečka

Pomocí knihovny ICONV můžeme v PHP velmi snadno převádět dokument v určité znakové sadě na sadu jinou bez toho, abychom si sami psali převáděcí funkce. Různé znakové sady používají například RSS kanály a tak i RSS čtečka musí umět převést jejich znakovou sadu na znakovou sadu pro společný výstup. Jak tohoto docílit, včetně funkční RSS čtečky, si ukážeme v tomto článku.

Petr Heller; 29. 6. 2004; publikováno v Interval.cz; celý článek...

K čemu linkbuilding, když jsem první?

Jeden můj klient měl relitivně dobře optimalizovaný web, jen měl hrozně malý Google Toolbar PageRank. Řekl jsem, že linkbuilding (budování zpětných odkazů) by mu pomohlo v mnoha pozicích. On na to, že už první je...

Petr Heller; 25. 6. 2005; publikováno v IT webzine; celý článek...

Siemens a Benq - co mají společného? Ted už hodně!

Před několika měsíci jsem psal o prodeji mobilních telefonů Siemens. V té době ale vše byly jen dohady a jistý nebyl ani samotný prodej. Nyní má celá hra svého výherce. Je jím asijská společnost Benq a my se podíváme na vše důležité, co se za posledního půl roku s firmou Siemens stalo.

Petr Heller; 10. 6. 2005; publikováno v IT webzine;celý článek...

PHP pro pokročilé - znovu třídy a objekty

V tomto článku o třídách a objektech si ukážeme další zajímavé možnosti při práci s OOP v PHP. Budeme se zabývat využitím takzvané serializace a magických funkcí __sleep() a __wakeup() - vytvoříme instanci třídy, uložíme ji do souboru a nakonec celý objekt předáme v session.

Petr Heller; 16. 4. 2004; publikováno v Interval.cz; celý článek...

PHP pro pokročilé - pracujeme s třídami a objekty

V předchozím článku jsme se naučili pár tipů pro práci s funkcemi, nyní vám předvedu odpovídající mechanismy pro práci s třídami a objekty. Na úvod si ale zopakujeme základy objektově orientovaného programování (OOP) v PHP.

Petr Heller; 19. 3. 2004; publikováno v Interval.cz; celý článek...

PHP pro pokročilé - funkce pro práci s funkcemi

Tímto článkem bych rád začal sérii, která by se měla zabývat pokročilejšími technikami v PHP. Postupně probereme funkce pro práci s třídami, objekty, ukážeme si použití COM a Windows AP€I, a také si rozebereme některé méně známé knihovny. V tomto článku vám předvedu několik tipů pro práci s funkcemi.

Petr Heller; 19. 2. 2004; publikováno v Interval.cz; celý článek...

Jednoduché grafické počítadlo návštěv v PHP

Ačkoli doba největší slávy grafických počitadel návštěvnosti již dávno pominula a současný webdesign spoléhá spíše na počitadla textová (pokud je ze stránek nevynechává zcela), může se vám znalost funkce, vytvářející takového obrázkové počitadlo, občas docela hodit. A právě o tom je tento článek.

Petr Heller; 20. 1. 2004; publikováno v Interval.cz; celý článek...

Aktuální projekty

Sportoviště Sušice

Webdesign, snadné ovládání redakčního systému, rezervace, kalendář, pravidelná tvorba obsahu... Stovky návštěvníků denně díky internetovému marketingu.

Puzzlepoint.cz s.r.o.

20000 produktů, stovky kategorií, pokladní online systém, sklady, zahraniční mutace, propagace v zahraničních vyhledávačích...

Leasyn s.r.o.

3D zobrazení produktů, pokročilé filtry, responzivní design sklady, práce se zákazníky (CRM), správa sociálních sítí...

HMStudio a.s.

propojení na informační systém Helios, tisíce produktů a objednávek synchronizované se sklady a účetnictvím.